Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Admin

Cover

Chika Gentou Gekiga: Shoujo Tsubaki (1992)

 1. R+
 2. 1 episode
 3. 47 minutes
 4. Movie

Details

 1. Rating
  4.8/24K
 2. Source
  Manga
 3. Aired
  May 2, 1992
 4. Status
  Finished Airing
 5. Studio
   • Mippei Eigeki Kiryuukan
 6. Producer
   • Imagica
 7. Licensor
  Unknown
 8. Genres

Cast

 1. Unknown
  Midori
 2. Unknown
  Wonder Masamitsu
 3. Unknown
  Muchisute Tokkuriji

Crew

  • Director
  • Episode Director
  • Script
  • Key Animation
  • Original Creator
  • Music

Behind the colorful curtains and extravagant performances, there lies the dark side of a circus life, hidden away from the smiles and praises of the audience. Set in early 20th century Japan, Midori: Shoujo Tsubaki highlights the misdeeds that occur in circus camps.

Midori was an innocent young girl who enjoyed her life as an elementary student to the fullest. However, everything changed after her mother fell ill. Eventually, Midori is forced to stop going to school and, instead, sells flowers in the city. When her mother dies tragically, Midori meets a stranger who leads her towards the circus. What awaits her will change her life forever...

In a life where nothing seems to go right, will Midori lose faith and give up? Or will she manage to stay strong in hopes of a better future? written by https://myanimelist.net/
 1. #11747 rank
 2. #2637 popularity
 3. 48K members
 4. 285 favorites
Updated
 • All Names
 • English Midori
 • Original 地下幻燈劇画 少女椿
 • Other Names Maiden Camellia, Mr. Arashi's Amazing Freak Show

 

Detaylı konu açıklaması (spoiler içerebilir)

Spoiler

1992 tarihli Shoujo Tsubaki (Midori, The Camellia Girl) 49 dakikalık süresi boyunca izleyicinin sınırlarını ve haddini sürekli zorlayan, adeta sataşarak sabrını parçalamaya gayret eden son derece rahatsız edici bir film. Sirke katıldığı andan başlayıp takip eden 15 dakikalık süreç boyunca Midori'nin maruz kaldığı olaylar için "tüyler ürpertici" tabiri bile çok naif. Şiddet ve cinselliğin en saldırgan haliyle cereyan ettiği, yani sadece uygulayanın zevkini tatmin etmek için gerçekleştirildiği sahneler neredeyse bir snuff film kesitleri gibi. Yere çalınan hayvanlar, toplu tecavüzler, vahşice cinayetler Midori'nin dramını tam bir karabasana çevirmekte.

Masamitsu'nun gelişiyle bu karabasanın tonunu hafifletip Midori'ye mutluluğu tattıran filmin, tanışma faslında ortaya koyduğu aşırı grotesk tutum bu mutluluğun değerini oldukça düşürüyor. İlk kez aşkı tadan Midori, kocasının müthiş bir illüzyonla şişeye girişini aslında hayatının her alanında yaşamış oluyor. Sayısız defalar tecavüze, zorbalığa, aşağılanmaya katlanmış bu genç kızın mutluluğu yalnızca kısa süreliğine yaşaması da şişeden çıkabildiği nadir anlarda gerçekleşiyor fakat bu anlar elbette ki önceki yaşanmışlıkların üzerine sünger çekmek için yeterli değil.

Suehiro Maruo'nun aynı isimli mangasından uyarlanan anime aslında tek kişilik bir gösteri. Hiroshi Harada'nın 5 yıllık bir süre içinde tek başına yazıp yönetip çizdiği Shoujo Tsubaki, bu koşullar düşünüldüğünde gerçekten büyük bir teknik başarıyı işaret ediyor. Finansman bulmakta zorluk çeken Harada'nın tüm birikimini yatırdığı ve seslendirmeler haricindeki her unsuru kendi çabasıyla yarattığı film bir anlamda da yönetmenin manifestosu olarak görülebilir. İzlemesi hayli zorlu olan Shoujo Tsubaki, sindirilmesi ise hemen hemen imkansız bir film.

Kaynak: Tıklayın

 

Çeviri: alihsans
Editör ve Encoder: libero1i

 

 

- Linkler -

Hidden Content

  Reply to this topic to see the hidden content.

 

Not: Aşırı absürt, abes, rahatsız edici sahneler içermekte ve 21+ yaş izleyici sınırı bulunmaktadır.

 • Like 1

Share this post


Link to post

Emeğinize sağlık .Listeme ekledim. İyi akşamlar.

Share this post


Link to post
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • ..

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...