Jump to content
Myura

AMV Nedir? Nasıl yapılır?

Öne Çıkarılan Mesaj

Selamlar millet! Aslında konuyu açan nasıl olmadı şaşırıyorum doğrusu =.= İlk önce ufak programlar vermek ile başlaya biliriz.

Sony Vegas Pro : Tıkla

Adobe After Effects : Tıkla

Cinema 4D : Tıkla

SUPER Converter : Tıkla

Converter; Video'yu ".avi" den ".mp4" e çevire bilir bu tür özelliğe sahipler ama bazen bu olay çevirirken video'nuzun kalitesinin bozulmasına neden oluyor. Pek önermiyorum o yüzden.

Sony Vegas Pro: Kullanımı en kolay video programı diye bilirim karışıklılığı "Adobe After Effects" kadar zor değil sorduğunuz soruları kolaylıkla cevaplaya bilirim.

Cinema 4D : 3D Şekillemeler yarata biliceğiniz yani intro gibi bişeyler yapabilmek için bi program pek sık kullanmadım desem yeridir. Hiç bi zaman intro'ya gerek duymadım ama bi kaç çalışmada yardımcı oldu. Yani: Cinema 4D ismindende anlasilicaği gibi 3D Şekillemeler yapabiliceğiniz bi program dahada ilersine gitmez.

Adobe After Effects: Bu program'da çalişma yapmak için ilk önce "Photoshop" öğrenmeniz gerekiyor ki After Effects'de kafanız karışmasın. Ben after effects'i çok sıklıkla kullanıyorum vegas'dan daha iyi bi video editleme programı ap açık ortada zaten ama vegas için özel efek ekleme şeysileri var Bkz: Magic bullet videos, Newblue bu ikisi en kısa verebiliceğim örnek. Linkleri "google" üzerinden bulabilirsiniz atmaya üşendim şimdi >.>

AMV Nedir? : AMV açılımı Anime Music Video diye adlandırılan fan'lar tarafından yapılan isimdende anlasilicaği gibi Anime'nin müzik ile uyarlanması. AMV dış ülkelerde daha çok yaygın bi hal almışken "Türkiye"de hala belirli bi noktaya gelemedi Türkiye'de bu işi yapabilicek insan var ama kimi ilgilenmiyor kiminin'de işine gelmiyor diyebiliriz.

İyi günler, iyi forumlar.

Unutmadan bu programlar ile çok ders videoları var isterseniz 2-3 tane çekebilirim çünkü Türkçe olarak dinlemek daha iyidir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Gerçekten lazımdı bilgi için teşekkürler...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gerçekten sabır gerektiren bir iş. AMV'lerin oldukça kaliteli, ellerine sağlık. :)

FPS oyun projemin trailer'ı için Sony Vegas'ı kullanmış ve bir hayli zorlanmıştım. Ancak kullanımı en kolay program demişsin. Kolayı buysa zorunu düşünemiyorum. :D Fakat en profesyoneli elbette Adobe After Effects.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merak ettiğim bi konuydu açıkcası. Anlatımdan da az biraz kolay bi işlemmiş gibi geldi ama herkes zor olduğunu savunuyo :D :D bi gün heves edip de başlarsam sebebi sensin murat :a39: eline sağlık ve teşekkürler...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 3 senedir Sony vegas kullanıyorum sanırım bi bana kolay geliyor u.u Bu arada Cinema 4D Programını eklemeyi unutmuşum onuda ekledim.  :a29:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

öncelikle bu konuyu açtığın için teşekkür ederim  :D :D  :a50: :a50: :a50:

Yanılmıyorsam sen Sony vegas kullanıyorsun zahmet olmassa nasıl yapıldıgıyla ilgili video hazırlayabilir misin  şimdiden teşekkürler :) :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

öncelikle bu konuyu açtığın için teşekkür ederim  :D :D  :a50: :a50: :a50:

Yanılmıyorsam sen Sony vegas kullanıyorsun zahmet olmassa nasıl yapıldıgıyla ilgili video hazırlayabilir misin  şimdiden teşekkürler :) :)

Sony vegas ve Adobe after effects kullanıyorum ve tabikide böyle istek olursa bol bol video çekerim ben!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Abartılıcak kadar zor değil ya sadece efektleri doğru yerde ve müzik ile uydurmayla bitiyor en ufak ayrıntısına kadar video çekebilirim hatta bi AMV yaparken çekmek daha doğru olur nasıl yaptığımı görmüş olurdunuz :3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile düzgün yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap askıya alınır.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.