Jump to content

Akatsuki


Greed

Recommended Posts

350690-nagato_six_paths_of_pain.jpg

[glow=orange,2,300]Pain/Nagato[/glow]

 

Ninjutusu’nun yaratıcısı olan Altı yolun gezgini Rikudou sennin’den sonra bilinen ilk Rinnegan kullanıcısıdır. Ayrıca akatsuki’de tüm emrileri veren liderdir. Kendisini tanrı olarak tanımlayan Pein, tüm dünyasını acı ve yıkım üzerine kuran bir kişidir. Toplamda altı ölü bedeni kontrol eder. Bu ölü bedenleri kontrol eden kişi Jiraiya’nın eski öğrencilerinden biri olan Nagato’dur. Tanrı olarak betimlenen bedenin ismi ise Yahiko’dur. Pein’in konoha’yı yıktıktan sonra ortaya çıkan Naruto ile yaptığı uzun savaş sonrasında 6 bedenin tümü öldürülmüştür. Daha sonra Naruto Nagato’ya ulaşarak yaptığı etkileyici konuşmadan sonra, Nagato kendi isteğiyle hayatını feda edip konoha’daki ölen bir çok kişiyi tekra diriltmiştir. Yeteneklerine bakılacak olursa tüm elementleri ana elementi gibi kullanma yeteneğine sahipti. Bunun dışında Rinniegan’ın özelliğinden dolayı altı ölü bedeni dirilterek kullanabilyordu. Ve tüm bu bedeblerin gördükleri şeyleri görebiliyordu. Ayrıca itme-çekme kuvveti, ölenleri diriltme, yaratık summonlama ve bunun gibi bir çok tekniği kullanan biriydi..

 

 

konan_anime_1_display.jpg

[glow=blue,2,300]Konan[/glow]

 

 

Hakkında pek fazla detaylı bilgi bulunmayan bir diğer karakterdir. Akatsuki Lideri Pein’e en yakın olan kişidir ve ortağıdır.Bu ikilide genelde Pein savaşma işini yapar. Konan iste diğer işlerde Pein’e yardımcı olur. Teknikleri ise tamamen Kağıt katlama sanatından (Origami) oluşur …

 

 

UchihaItachi.png

[glow=red,2,300]Uchiha İtachi[/glow]

 

 

Uchiha Itachi, Konoha'nın yetiştirdiği en güçlü ninjalardan birisidir. Aynı zamanda Uchiha Sasuke'nin abisidir. Ninja Akademisi'nden 7 yaşında mezun olup, Saringan'ı 8 yaşında kullanmayı öğrendi. 10 yaşında Chuunin rütbesine ulaşıp, kısa sürede ANBU'ya terfi ettirildi. 13 yaşında ise ANBU takım-liderliğine terfi etti. Kısa süre sonra Sasuke hariç tüm klanını öldürdü, ve Konoha'yı terketti. Bu olaydan sonra Konoha kaçak-ninjası olarak aranmıştır. Listelerde S-derecesinde bir suçlu olarak gözükmektedir.En güçlü özelliği ise Mangekyo Sharingan’a sahip olmasıdır. Son olarak Sasuke ile yaptığı savaşta tüm gücünü harcayarak ölmüş ve ölmeden önce sahip olduğu üç büyük göz tekniğini kardeşine transfer etmiştir. İtachi genelde güçlü olmayan rakiplerine karşı genjutsu kullanarak savaşır. Daha güçlü kişilere karşı ateş tabanlı yada kopyalamış olduğu tekniklerle dövüşür. Rakibi çok güçlü ise Mangekyou Sharingan’ının üç güçlü tekniği olan Amaterasu, Susano’o ve Tsukuyomi tekniklerini kullanır.

 

 

Hoshigaki_Kisame.png

[glow=blue,2,300]Hoshigaki Kisame[/glow]

 

 

Kisame isminin manası “ Şeytan Köpek Balığı” dır. Kirigakure köyünün kaçak ninjası olup, Akatsuki’de İtachi’nin ortağıdır. Kisame geçmişte gizli Sis köyünün yedi kılıç ustasından birisiydi ve Felaket (Kaijin) olarak anılırdı. Başarısız olan Mizukage suikasti’nin ardından Sis köyünden ayrılarak Akatsuki’ye katılmıştır Yapısal olarak diğer akatsuki üyelerine karşın daha sakin görünmesine karşın acı çektirmek ve rakibini kullarını bacaklarını parçalamaktan büyük zevk alır. Teknikleri genelde su elementi tabanlıdır. Bunun yanı sıra Kisame, Samehada adlı benzersiz bir kılıca sahiptir. Samehada kendisini sadece Kisame’nin kullanmasına izin verir. Fakat onu diğer kılıçlardan ayıran en önemli özelliği rakibi kesmeye değil rendelemeye yaramasıdır. Ayrıca Akatsuki’den en fazla chakra’ya sahip olduğu bilinen kişidir.

 

 

Deidara2.jpg

[glow=yellow,2,300]Deidara[/glow]

 

 

Iwagakure’den kaçmış olan terörist bir ninjadır. Akatsuki’ye katılmadan önce bağımsız olarak bazı ülkeler yada guruplar adına bombalı eylemler yapan biriydi. Daha sonra İtachi ile yaptığı anlaşma gereği girmiş olduğu küçük dövüşte yenilince sözünü tutarak Akatsuki’ye katılmıştır. Akatsuki’deki ilk ortağı Sasori idi. Ama Sasori’in öldürülmesinden sonra yeni ortağı Tobi olmuştur. En son olarak Sasuke ile yaptığı savaşta hızını alamayarak onu öldürmek isterken kendini de havaya uçurarak öldürmüştür. Bunun dışında Deidara kil sanatının ustası olarak bilinir. Bu yüzden saldırılarını patlayıcı killer ile yapar. Avuçlarının içinde bulunan ağızlar yardımı ile patlayıcı killeri şekillendirerek onları canlandırır ve daha sonrada patlatır.

 

 

Sasori.jpg

[glow=red,2,300]Sasori[/glow]

 

 

Gerçek ismi Akatsuna no Sasori (Kızıl Kumun Sasori’si) dir. Ninja dünyasının en büyük kukla ustası ve tasarımcısı olarak bilinir.Gizli Kum köyünün (sunagakure) kaçak ninjasıdır. Annesi ve babası , konohada “Beyaz Sivri Dişi” olarak bilinen Hatake Sakumo tarafından öldürüldükten sonra onu büyük annesi Chiyo yetiştirmiştir. Chiyo , Sasori’ye anne ve babasının acısını unutması için kukla sanatını öğretmiştir. Sasori kukla sanatında inanılmaz derecede ilerleme kaydetmiştir. Öyleki kum köyünün 3. kazekagesi’ni ve kendi bedenini kuklaya çevirmiştir. Köyünü terk edip, Akatsuki’ye katıldıktan sonra ilk ortağı Orochimaru oldu. Daha sonra Orochimaru’nun ekipten ayrılması ile yeni ortağı Deidara olmuştur. Bir kuyruklu yaratık Shukaku’nun mühürlenmesinin ardından Gaara için gelen konohalı ekipten Sakura ve büyük annesi Chiyo ile savaşmış olup nihayetinde büyük uğraşlar sonucu öldürülmüştür. Tekniklerine gelince , geneli kukla tabanlı olduğundan dolayı yakın dövüşlerde daha aktif olabilmesi için kendini en dayanıklı kuklası olan Hiruko’nun içine gizlemiştir. Kukla kullanabilmesinin dışında kum ve element tabanlı bazı teknikleride kullanabildiği görülmüştür.Sırtında toplam 4 parşömen vardır.Bunlardan birinin yeteneği henüz görülmemiştir.

 

 

Tobi.PNG

[glow=orange,2,300]Tobi[/glow]

 

 

Akatsuki’nin en gizemli karakterlerinden biri olması yanı sıra çok neşeli ve şakacı bir karakterdir. Yüzünü maskeyle kapattığı için kimse yüzünü tam olarak görememiştir. Ayrıca sağ gözünden 3 virgüllü Shringan vardır. Bunula birlikte efsanevi Uchiha babalarından Madara olduğunu idda eden Tobi’nin gerçek Akatsuki lideri olduğu sanılmaktadır. Yeteneklerine bakılacak olursa şimdili gösterebildiği en büyük yeteneği olay yerinden inanılmaz bir şekilde kaçabilmesi olmuştur…(obito)

 

 

Zetsu-san.jpg

[glow=green,2,300]Zetsu[/glow]

 

 

Hakkında en az bilgi verilen Akatsuki karakteridir. Orochimaru’nun ekipten ayrılmasıyla tek başına iş yapan Zetsu, Deidara’nında savaşının ardından Tobi ile takılmaya başladı. Genel olarak baktığımızda bitkiye benzeyeni adam olup, siyah ve beyaz olmak üzere çift kişilikli biridir. Ağaçlardan duvarlardan çıkabilmesini yanında genelde Akatsuki’nin ayak işlerini yapar.

 

 

Hidan_Ritual.jpg

[glow=white,2,300]Hidan[/glow]

 

 

Yuugakure’den kaçtığı bilinen ninja-rahip dir. Jashinizm ilkelerine göre hareket eden ve ona tapınması yüzünden ölümsüzlüğe kavuşan ağzı bozuk bir ninja dır. Her ne kadar ninjaya benzemesede daha çok Jashin’e(şeytani tanrı) tapınan bir Voodoo büyücüsü ile benzerlik göstermektedir. Akatsuki’ye Tobi’den sonra katılan en yeni üyedir. Ve kendisi gibi kısmen ölümsüz olan bir ninja oaln Kakuzu’nun ortağıdır. Asuma’nın bu ikili tarafından öldürülmesi üzerine harekete geçen konoha Ninjaları ile başlayan savaş esnasında Shikamaru Nara , Hidan’ı tuzağa düşürerek kendi klanına ait bir ormanda parçalara ayırıp öldürmüştür. Daha doğrusu toprak altında bırakmıştır. Hidan aslında pek ninja stili dövüşçü sayılmaz. Ne Genjutsu nede ninjutsu kullanabiliyor. Açıkçası dövüş stili taijutsu’ya bile benzemediğini söylemeliyim. Yapabildiği yegane tehlikeli teknik , rakibinin kanını ağzına aldığında başlayan Jashin aiyini’dir. Bu aiyin’in ardından ne zaman kendisine zarar verse , kanının tadına baktığı kişini o bölgesi zarar görür. Bunun dışında Hidan 3 tane geniş ağzı olan kızıl bir tırpana sahiptir.

 

 

Kakuzu_Akatsuki.png

[glow=brown,2,300]Kakuzu[/glow]

 

 

Akatsukinin neredeyse en yaşlı elemanı olarak bilinir. Ayrıca ekibin finansal işlerinden sorumlu kişisidir. Akatsuki’deki ortağı Hidan’dır. Bunun özellikler bir sebebi vardır. Bu sebep Kakuzu’nun çok sinirli bir olmasından dolayı ekip arkadaşlarını bir anlık siniler öldürmesidir. Hidan ölümsüz olduğu için onu öldüremiyor yani Kakuzu dövüştüğü kişilerin kalplerini alarak uzun süre yaşamanın sırrını bulmuştur. Ayrıca bu kalpler sayesinde vücudundan çıkardığı yaratıklarla her elementi ustaca kullanabilir. Asuman’ın ölümünün ardından Konohalılar ile yapılan savaşın sonucunda Naruto’dan yediği Fuuton-Rasenshuriken ile vücudu delik deşik olarak öldürülmüştür.

 

 

 

[glow=red,2,300]AKATSUKİ[/glow]

 

 

[glow=red,2,300]HEDEFLER[/glow]

 

Bu topluluğun her bir üyesi köylerini terk etmiş veya ihanet etmiş kişilerden oluşmaktadır. Çoğu özel ve nadir dövüş yeteneklerine ve savaş taktiklerine sahip olan tehlikeli insanlardır. Aralarında rütbe paylaşımı olmamasına karşın doğal olarak bir liderleri vardır. Her bir üyeye, üye olduklarının göstergesi olarak bir yüzük verilmektedir. Her kişide bu yüzük farklı bir parmaktadır. Mesela Itachi'nin yüzüğü sağ elin yüzük parmağındadır. Üyeler genellikle ikili takımlar halinde iş görürler. Dokuz kişi olduklarından bir kişi açıkta kalmaktadır. O da aşağıda anlatılacak olan Zetsu'dur. Naruto serisinin II kısmında, liderlerinin belirttiği üzere tüm ülkeler üzerinde gücü ellerinde tutma olarak özetlenecebilecek bir amaçları vardır. Bu amacı gerçekleştirmek için çok uzun vadeli sayılabilecek adımlar öngörülmüştür. İlk kısımdan da kolayca anlaşılabileceği gibi bunlardan birisi her üyeye yakalaması için kuyruklu bir canavarın (Japonca: 尾獣 - bijū) kendisini ya da taşıyıcısını yakalama görevi verilmesidir. Mesela, Itachi'ye I. kısımda Naruto verilmişti. Herhangi bir üye bir canavarı ya da taşıyıcısını yakaladığında lider ile bağlantıya geçerek hazırlıkların başlamasını sağlar. En yakındaki Akatsuki gizli yerleşkesine yakalanan canavar, olayı başaran ikili tarafından getirilir. Güvenlik sağlandıktan özel bir heykel Çağırı Tekniği aracılığyla yerleşkeye getirilir. Sonrasında canavarın kendisini, ya doğrudan ya da taşıyıcısının bedeninden ayrırak heykelin içine hapsetmek için özel bir ayin başlar. Bu sırada taşıyıcı varsa ölecektir.Bütün kuyruklu canavarlarlar yakalandığı zaman Juubi isimli 10 Kuyruklu canavar ortaya çıkacaktır.Bütün kuyruklu canavarlar bu 10 Kuyruklunun ayrılmış halidir.

 

[glow=red,2,300]TAKIMLAR[/glow]

 

Akatsuki üyeleri genellikle ikili takımlar halinde çalışırlar. Takımlar, yenilmesi zor bir ikili oluşturabilmeleri için birbirlerinin yetenek ve savaş taktiklerini tamamlayacak şekilde seçilmektedirler. Örneğin Kakuzu, takım arkaşı Hidan'ın (görünürdeki) ölümsüzlüğünü kendi avantajlarına kullanarak düşmanları üzerinde -Hidan onları hareketsiz hale getirdikten sonra- ortalığı yakıp yıkan saldırılar düzenlemektedir. Hidan'ın ölümsüzlüğü ona diğer düşmaları için çok ölümcül olabilecek saldırılardan kurtulma imkânı tanımaktadır. Orochimaru'nun topluluğu terketmesi nedeniyle sayıları tek sayı olmuştur. Böylece Zetsu tek başına iş yapmaya başlamıştır.

 

Link to comment
  • Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

:a39:

kisame yanlış olmuş deidara ile karışmış

 

sen yanlış okumuşsun hiç bişey karışık değil

ben baktığımda öyleydi ayrıca kakuzu ile zetsuda karışmış

 

ne diyon sen , senden başka herkes düzgün görüyo

Link to comment

:a39:

kisame yanlış olmuş deidara ile karışmış

 

sen yanlış okumuşsun hiç bişey karışık değil

ben baktığımda öyleydi ayrıca kakuzu ile zetsuda karışmış

 

ne diyon sen , senden başka herkes düzgün görüyo

kakuzuyu bir oku derim
Link to comment

:a39:

kisame yanlış olmuş deidara ile karışmış

 

sen yanlış okumuşsun hiç bişey karışık değil

ben baktığımda öyleydi ayrıca kakuzu ile zetsuda karışmış

 

ne diyon sen , senden başka herkes düzgün görüyo

kakuzuyu bir oku derim

 

HER ŞEY DÜZELDİ SORUN İÇİN ÜZGÜNÜM BEN FOTOLARIN KARIŞTIĞINI SÖLEDİĞİNİ SANDIM :D

Link to comment
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • ..

×
×
  • Create New...