Jump to content

Moe,Yandere.......


Recommended Posts

Arkadaşlar anime izlerken bazen görürsünüz Moe, Yandere.... gibi terimler kısa bir şekilde bildğim bir biçimde açıklayayım :) Eksik yada yanlışlık olursa düzeltirsiniz :)

 

Moe: Kelime anlamı yok ne diyeyim şöyle genel olarak insanda hoş duygular uyandıran durumlarda kullanılan bir terim. Genel olarak tatlı-sakar karışımı tipler var ya ama bir çok farklı türüde var :)

 

hsk3q.jpg

 

 

hsnww.jpg

 

 

Tsundere: En başta ana Karaktere-yada bir tane karakter filan hep sert çıkan, hep tersine giden, soğuk davranan fakat hikaye devam ettikçe yavaş yavaş karakter sıkı sıkı bağlanan adam gibi seviyor dersiniz ya hah işte öyle karakterlere denir.(Louise)(Taiga)(Shana)

 

hsk15.png

 

 

hsny3.jpg

 

 

hsnzu.jpg

 

 

Kuudere: Sürekleri Aynı surat ifadeleri bulunduran, olaylar karşısında fazla tepki vermeyen(Sevinç,Utanç vb.)karakterlere denir.(Tomoyo Sakagami)(Enma)(C.C.)

 

hsjzj.png

 

 

hsp2t.png

 

 

hsp30.jpg

 

 

Dandere: Sessiz karakterlerdir. Kuudere tipler az da olsa konuşur tepki verse de Dandere tipler boş boş bakar yani .KuuderelerBir miktar duygusuzdur ama normal bir insanın söyleyeceği durumlarda konuşmalar yapar. Dandereler ise Tamamen sessiz olma eğilimindedir. Kuudeler olay akışı düzgün gelişirse herhangi bir ortamda deredere yanını gösterebilir ama Dandereler ise çok zor gösterir ve o göstermesi de hep gösterdiği karakterle yalnız kalınca gerçeklerşir.(Yuki Nagato)(Kanade Tachibana)

 

hsk63.jpg

 

 

hspbt.jpg

 

 

Yandere: Tabiri caizse Piskopat yani :).Bu tipler karakterlere öyle bir aşıktır, aşkından resmen piskopat olmuş tiplerdir. Ne zaman başka bir kızın yanında olsa delirirler hatta o kızı öldürebilir yani :)(Gasai Yuno)(Katsura Katonoha)(Megumi Shimizu)

 

hsk7m.jpg

 

 

hspf2.jpg

 

 

hspvh.jpg

 

 

Dojikko: Şirin ve sakar karakterlerdir.(Mikuru Asahina)

 

hsk8b.jpg

 

 

Loli: Küçük karakterler için kullanılan bir kelimedir. Küçük boylu tahta ğögüslü karakterler var ya onlar işte Loli :) (Yukari Sendo)

 

hskbt.png

 

 

hspuf.jpg

 

 

Meganekko: Megane gözlük demek Ko ise kız, yani  gözlüklü kız demek :)(Misaki Kirihara)(Shaga_Ayame)

 

hskh1.png

 

 

hspnt.png

 

 

 

Nekomimi: Kedi kulaklı ve kuruklu kızlardır.

 

hskk9.jpg

 

 

hspsr.jpg

 

 

hsptm.jpg

 

Link to comment

bunları daha önce hiç görmedim ama genede ellerine sağlık harika olmuş ;) ;) :a50: :a50: :a50:

 

Nekomimi ve Kuudere tam benim sevdiğim tipler özellikle Nekomimi  :D :D :a19: :a19: :a19:

Link to comment
  • 8 months later...
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • ..

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
  • Create New...