Jump to content
  • Reklam

Ryuji

Naruto Manga Tartışması AĞIR SPOİLER İÇERİR

Öne Çıkarılan Mesaj

UYARI:Bu Haftaki Chapter ı Okumamış Arkadaşlar Bakmasın!!!!!

Bu haftaki mangayı çoğunuz görmüş olmalı ve benim gibi isyankar bir tutum içinde YETER KİSHİMOTO pankartlarıyla dolaşmamak için kendini zor tutan anime severler.içinizden geldiğince kishimoto ya atar yapabiliceğiniz bir konu açayım dedim.

:a6:

Durumu en iyi anlatan örnek;  :a60:

sktc.jpg

Resim Alıntıdır

Obito mevzusuyla zaten naruto ya bir darbe niteliğinde bir çağ açıp 50 yıl geri götürüp henüz  seri yavaş yavaş toparlanıyor dediğimiz sırada 2. bir darbe ile işleri zora sokarak iyice seriden soğutuyor.

-Bu shinigami jutsusunu  uzumaki klanının mühürleme ninjutsularnı kulanarak kushinanın yardımıyla oluşturan minota-san ve bunu minatodan  öğrenen sandaime sarutobi  san dan başkasının bilmediği bir jutsu olarak biliyorduk.hadi geçtim jutsuyu bir kişi daha biliyo diyleim hadi o kişi de orochimaru diyelim (araştrmış bulmuş keşfetmiş felan)ya bu jutsu ile yapılan kişinin ruhu kendi bedeninden çekilip yapan kişinin bedenine mühürlenmiyor mu? bu yüzden edo tensei ile tekrar çağırılmasının mümkün olmadığı söylenmiyor mu.Hadi bunuda geçtim YA! bunun uzumaki mabedinde bir maske aracılığıyla bu jutsunun aktif hale getirilmesi  ne alaka!!!!!!!!!Çıldırmak üzreyim ne güzel bu haftaki mangalardan güzel bişiler beklerken bütün keyfimi bir anda soğurdun be kishimoto alkışlıyorum seni!!!

:a38:

NOT: 

Birde Şu konu var UZUMAKİ KLANININ BİR MABEDİ  var narutonun bundan haberi yok.Bu kadar duygusuzluk olur mu.Narutonun annesi ve babası nın ölmeden önce yaşadıkalrı evden bile haberi yok.Bu kadar duygusuzlaşan bir olay örgüsü yok.Ufak tefek eklemelerle ayakta kalmaya çalışıyor.Narutonun ailesinden,yaşadıkları yerlerden, hiç birşeyden haberi yok!!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben Naruto ne izliyorum ne de okuyorum ama bu nasıl bir cümledir kardeş ya ;D ;D :a39: :a39: :a39: Tabi Naruto izleyen bir insan anlar o ayrı 8) 8)

Bu shinigami jutsusunu  uzumaki klanının mühürleme ninjutsularnı kulanarak kushinanın yardımıyla oluşturan minota-san ve bunu minatodan  öğrenen sandaime sarutobi  san dan başkasının bilmediği bir jutsu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben Naruto ne izliyorum ne de okuyorum ama bu nasıl bir cümledir kardeş ya ;D ;D :a39: :a39: :a39:

Bu shinigami jutsusunu  uzumaki klanının mühürleme ninjutsularnı kulanarak kushinanın yardımıyla oluşturan minota-san ve bunu minatodan  öğrenen sandaime sarutobi  san dan başkasının bilmediği bir jutsu

cümlede biraz devriklik mevcut olabilir : ) sonuçta sinirli bir şekilde oluşturduğum bir cümle.AMA naruto cu arkadaşların anlamayacağı bir cümle değil. Yani senin anlamaman gayet doğal  :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Maske olayı sadece jutsu'nun tehlikesinden arınmadır. Yani sadece Orochi karnını deşerek elindeki mühürü kaldırdı. Ayrıca 4 Hokage'nin mührü kaldırıldı. Yani MASKE İLE "MÜHÜR KALDIRMA" işlemini yaptı. Bu tekniği 3. Hokage ile yaptığı savaştan öğrenmiş olabilir. Başka akılma nerden öğrendiğini hatırlamıyorum.

Ayrıca hiçde gereksiz ve saçma bir konu değişimi olmadı. Hatta tam yerinde oldu. Kaç mangadır Naruto'lar saldırıyor, Madara'lar bakıyor havasında gidiyordu. Bence tam yerinde oldu.

4 Hokage de geldiğine göre asıl önemli olan şu. Orochimaru hangi tarafta yer alacak. Madara tarafında mı? Yoksa kendi bir taraf mı olacak?

Son bir şey söyliyim. Naruto bile bilmiyor Orochi nerden biliyor Uzumakigakure'deki mabedi diyorsanız, şöyle bakın olaya. Naruto daha Kyubi çakrasını almaya çalışırken Kushina'dan öğrendi Uzumakigakure'yi ve olanları. Yani mangadaki zamana göre 1 ay olmamıştır soyunu öğreneli. Fakat Orochimaru 3 yıl önce 3. Hokage'yle dövüşünde Shiki Fuujin'le mühürlendi ve dövüşten sonra elinin iyileşmesi yönnde çabaları oldu. Yani bundan sonra Shiki Fuujin'i araştırmış ve Uzumaki Klanı'nın bu jutsu'daki önemini anlamış olabilir. Veya ne bilim belki de daha önceden beri biliyordur.

Bence çok güzel bir bölüm oldu. Umudum 4 Hokage bile geldiyse bide Jiraiya gelsin süper olur. :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

-orochimarunun bir yerlerden ögrenmesi ile narutonun bilmemesini karşılaştırmadım ben.Naruto  ölmüş ebeveylerinden ögrenndi ailesini,kim olduğunu,uzumakiyi ,...Ama şöyle bir durum var ölmüş birinden  öğrenmesi o sadece farklı bir olay.kimse bunu narutoya sölemedi,ailesini kim olduğunu, naruto büyüdü bir sürü şey oldu jiraiya ile 3 yl geçirdi.hiç biri tek kelime söylemedi.Bir çok olay oldu biriside elinden tutup gel burası senin ailenin tapınağı demedi veya ailen burda yaşıyordu demedi.

-Uzumaki klanı  1.hokage devrinde son bulmuş bir klan diye biliyorum ve konaha ya katıldıklarını biliyorum.Bu klanın bir mabedinin  konohanın kenar mahallerinden birinde olması bir acayip! konoha  painin saldırısında tamamen yok edildiğinde taşt aş üstünde kalmamıştı.Çizimlere bakarsanız o mabet sadece zaman yüzünden eskimiş harabeye dönmüş bir yapı gibiydi.

-orochimaru nun ne düşündüğü konusunda  mangada sasukenin köyü süzmesi konusunda fikrini anlattığında farkında olmadan kendi hakkındada bahsediyor ve orda yaptığı gülümseme  iyi birşeyler olabiliceğini gösteriyor olabilir.

-Shinigami tekniği hakkında hakı olabilirsin pek hatırladğım bir şey değil.Ama orochimarunun tarihin karanlığında saklı uzumaki klanı hakkında bu kadar şey bilmesi ve hatta ileri seviye bir tekniği bile öğrenmesi çok garip.Her ne kadar orochimaru da olsa  bu biraz soru işareti bırakıyor.Edo tensei yapan kabutoydu orochimarunun yanında çalıştığı ve nerdeyse öğrendiği bütün bilgilerin elinde olması lazım.Senjutsu bile öğrenicek kadar bilgiliydi.Ama bu dört hokage yi çağırmadı yada çağıramadı.!

bu shinigami tekniği hakkında pek kafa yormadım emin değilim  her şey olabilir mantıklı geliyor ama diğerleri konusunda tereddütteyim. :a47:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Orochimaru ilk 4 hokageyi çağırdı ve benim için naruto birincilikten ikinciliğe düştü o an!Eğer orochimaru bu arca bu şekilde devam ederse arcın bitiminde narutoyu okumayı bırakırım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Heralde bu Orochi'nin öğrenmesi gibi değilde maskeyi taktığın anda Jutsu'nun aktifleşmesi gibi oldu. Mabed yeri Uzumakigakure, Konohagakure'nin yanında aynı ülkedeler, ateş ülkesinde ama farklı köyler. Kurucuları yani Uzumaki'ler ve Senju'lar akraba. Ben bu kadar biliyorum. Çok önceden yıkılmış bir köyse şöyle olmuş olabilir. Konoha biraz gelişmiştir.Sınırları genişlemiştir ve eski Uzumakigakure sınırlarının içine girmiştir. O yüzden Uzumakigakure Konoha'nın içinde gibi görünmüş olabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ayrıca kalan Uzumakiler Konoha'ya gitmedi. Dünyanın dört bir tarafına dağıldı. bkz. Uzumaki Nagato Amegakure'den. Uzumaki Karin Kusagakure'den.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

-bir çok yere dağıdıkları doğru ama yanlış hatırlamıyorsam.uzumaki klanının muhürleme yeteklerinden ve ninjutsularından korktukları için onları yokettiklerinde/saldırdıklarında kaçabilenler konoha ya sığındıklarını hatırlıyorum hepsi değil. Ve yine yanlış hatırlamıyorsam Shodai hokagenin eşi uzumaki klanından dı ve bijuları kontrol edebilme yeteneğini eşinden dolayı öğrendi ve kyubinin ilk jinchurikisishodai hokagenin eşiydi.Ve yine aynı yoldan kushinanın  babannesi oluyor diye hatırlıyorum.

-benim kızdığım nokta Minato gibi ileriye dönük düşünen dahi ninja nın birçok şeyi hesaplayarak yaptığı yatırımlar ve stratejisini göz önünde bulundurarak bu kadar basit(bir maske ile ve bu kadar kolay şekilde) şekilde ortada bırakması ve açk noktasının bu kadar kolay olması  büyük bir soru işareti bunu hesaba katmıyacak bir insan değil.

-Bu konuda aklıma gelen en büyük tez şu dur uzumaki klanından bir çok kişi gördük.Bu klann bilgelerinden birinin hayatta kalması ve bu kişiyi orochimarunun bulması ve bu bilgileride ondan öğrenmiş olması aklıma gelen tek mantıklı açıklama.Ama  4 kage nin orochimarunun kontrolu altında olması sinirlerimi zıplatan nokta.Ve madaranın edo tensei kendi kontrolüne alabilmiş olması  bunu bizim kagelerden de bekliyorum açıkcası ena ızndan nidaime ve yondaime den.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kishimoto Saçmalamaya Devam Ediyor.YETER ARTIK seri iyice değişti yakında Orochimaru Rikudou Sennin'i Edo Tensei İle Getirir.Sonra Onların çocukları olan İlk Uchiha,hyuuga,senju onlar dirilir Naruto'da Rinnegan Açılır.ARTIK OLAYLAR BU HALE GELDIYSE BUNLARDA OLABILIR

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Belki de savaş için değilde birşeyler öğrenmek için çağırmıştır. Ve ben de Nidaime ve Yondaime'den kendini Jutsu'dan ayırmasını bekliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

600'lerin başında da buna benzer saçmalıklar olmuş fakat olaylara mantıklı açıklamalar gelmişti. İlerleyen sayılarda Orochimaru'nun edo tensei olayına da makul bir açıklama gelecektir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar hiç boşuna kafa yormayın aynen Burak' ın dediği gibi yakında açıklamaları yaparlar bizde ''haa böylemiymiş iyi iyi'' deyip devam ederiz. bu mangaya zaten akıl sır ermiyor ve ermezde. ne zaman tutmamaya başlar o zaman bitrirler, ki bu durumda çok uzak bir ihtimal. bence yeni süprizlere açık olup zevk alarak okumaya bakın :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bana sorarsanız fillerlar gayet iyi!

Misal:Asuma nın ölmeden önce arkadaşlarını gördük.

Daha ne istiyorsunuz Allah aşkına!

Fillerin neresi iyi ya  :a11: zaten naruto mangası itibariyle çok iyi gitmiyor + 5 aydır naruto izleyemiyorum fillerlar yüzünden ve asuma'nın arkadaşlarının falan manganın geleceğiyle veya konuyla ilgili hiç bir önemi yok fillerlareğlenceli gidiyormu bilmiyorum ama filler bölümlerinden zevk alarak izlediğim yegane anime db serisi ve khr diğerlerinin tamamı vasat

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Naruto Filleruuden  :a39:

Manga'sı bence gayet iyi gidiyor. Ancak animesi oldukça vasat. %40-45'i filler olan bir seriden hayır filan gelmez. Açıkçası doldurma bölümlerin bir hayli kötü olduğunu düşünüyorum. One Piece ile kıyaslamayım diyorum fakat her bakımdan falso vermeye başladı anime.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Naruto Filleruuden  :a39:

Manga'sı bence gayet iyi gidiyor. Ancak animesi oldukça vasat. %40-45'i filler olan bir seriden hayır filan gelmez. Açıkçası doldurma bölümlerin bir hayli kötü olduğunu düşünüyorum. One Piece ile kıyaslamayım diyorum fakat her bakımdan falso vermeye başladı anime.

Abi ye katılamadığım tek konu mangasnın iyi gittmesidir onun dışında haklı animesi iyicce saçmalamaya başladı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile düzgün yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap askıya alınır.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.