Jump to content
zekican5

---Code Geass R2 Son Bölümdeki Kesilmiş Kısım---

Öne Çıkarılan Mesaj

Selamlar arkadaşlar. Geçen hafta Code Geass'i bir kere daha izleyim dedim. Neyse izledim bitti ve youtube dan op ve endinglerine bakarken ilginç bir video ile karşılaştım. Ne kadar doğru orasını bilemem. Video'nun sonunda ki açıklama ise çok saçma geldi bana. Yorumlarınızı merak ediyorum...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vala ingilizcem iyi değil ama sonunda olan böyle benim anladığıma göre ;

Ölümsüzün ölümsüzlüğü yok eden ölümsüz olmuyor muydu? (kelime biraz ölümsüzle doldu ama)

C.C. öyle ölümsüz olmuştu bence Lelouch'ta öyle olmuştur yaşıyordur yani :)

Sonunda C.C. ile beraberdir Lelouch.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vala ingilizcem iyi değil ama sonunda olan böyle benim anladığıma göre ;

Ölümsüzün ölümsüzlüğü yok eden ölümsüz olmuyor muydu? (kelime biraz ölümsüzle doldu ama)

C.C. öyle ölümsüz olmuştu bence Lelouch'ta öyle olmuştur yaşıyordur yani :)

Sonunda C.C. ile beraberdir Lelouch.

Kastettiğin babasını öldürmesiyse. O konu tartışılır. Zaten oluşturduğu sistem babasını yok ediyordu. Tamamen yok olmadan Lulu bi kere yok ol öl dedi. O ara Geass kullandı mı tam hatırlamıyorum açıkçası. Eğer kullandıysa Lulu dediğin gibi Lulu da ölümsüz oldu. O ölümsüzlük işareti neresine kazındı orası ayrı bir muaamma.  :a39: Yani muammalarla biten bir anime olmuştu.

Defalarca kere izledim ve son sahnesinden her izleyişimde etkilendim. Belki abartıyorumdur ama Code Geass bu kadar eksik bitmesine rağmen gelmiş geçmiş en iyi 5 anime arasına çok rahat girer. ( Benim gözümde 2. orası ayrı konu ;) ) Konuyu dağıttım ksra bakmayın. Yorumları bekliyorum...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yani benimde sıramda 2. izleyicinin bir kere dikkatini çekiyor. Hem akıl oyunu hemde Aksiyon olunca tadına doyulmuyor. Death Note'un akıl oyunu kadar olmasada aksiyon açığı kapatıyor hemde Death Note'un sonunu izleyici beğenmediği için önüne bile geçiyor bir çok izleyici için :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benimde hala severek izlediğim bir animedir kandisi ama böyle muammalarla bitmesi zaten onu bu kadar değerli kılmıyor mu :D

Bir bakıma doğru ama bitmesi için erkendi bence ;) Sonuçta böyle bir hikaye üzerine sürüsüyle senaryo yazılabilir di ... :a39: ( Şaka bir yana uzatsalarda izleyiciyi sıkabilirdi. Tam tadında biten bir anime. Tabi biz sonu kıesilmiş vers. izliyoruz orası ayrı konu  :a39: )

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

orijinal sonu değil bu, yapımcıların bilerek kestiği bi sahne. inception'ın sonu gibi yorumu seyirciye bırakmak istemiş arkadaşlar. tabi ilk izleyişte orda yorum yapcak hali bile kalmıyor insanın o başka :D death note da bir çok kesilmiş sahneye sahip, anime hikaye bütünlüğünü bozcak herşeyden kaçınmış adamlar.

bence iyi yapmışlar, sonu çok güzeldi, favori listemde hala ilk 3te :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Walla ben kesilmiş olanı izlemiştim ama daha sahneyi ilk gördüğümde atlı arabayı sürenin lelouch olduğunu anlamıştım. adam öyle dramatik bitirdi ki bitmediği zaten buradan belliydi... akabinde de bu son sahneyi görünce direk dedim ki şerefsiz ölümsüz olmuş hep istediği hatunla yaşayacak demiştim eheahuaha :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

En başta şey demiştim ölümsüzün ölümsüzlüğünü alpı ölümsüz oldu diye. Seriyi tekrar izledim C.C. ölümsüzlüğü alınca bir önceki ile aynı yerde o işareti aldı. Charles'de Sağ avucundaydı fakat Lelouch'un sağ avucunda böyle bir işaret yok. Aklıma direk şu geliyor(Lelouch Ölümsüz ise): ya işaret başka bir yere geçebiliyor ya da Lelouch başka bir kişiden aldı işareti (fakat kimden işte?).İşaret aynı yere geçiyorsa Lelouch ölmesi gerekiyor fakat benim görüşümle yaşıyor hatta Suzakuya Geass verdi.(büyük bir ihtimalle.Sahnelerden öyle sezdim.)

Bu kadar yani :)

Bi dk burada çalan müziğin ismi ne acaba ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Walla ben kesilmiş olanı izlemiştim ama daha sahneyi ilk gördüğümde atlı arabayı sürenin lelouch olduğunu anlamıştım. adam öyle dramatik bitirdi ki bitmediği zaten buradan belliydi... akabinde de bu son sahneyi görünce direk dedim ki şerefsiz ölümsüz olmuş hep istediği hatunla yaşayacak demiştim eheahuaha :D

Aynen abi. Benim tahminimde Lulu olduğu yönündeydi.Yine de emin değildim. Lulu öyle bir bağladımıştı ki beni kendine. O ölünce kahrolmuştum. Son araba sahnesinde C.C.'nin sözlerinden sonra Lulu'nun sürücü olduğunu yada bu C.C. kafayı sıyırdı demiştim  :a39: Sanırım Lulu ilk C.C. hafızasını kaybedince aşık oldu ona. Ondan beride hep onu istiyordu zaten.Yine de yazık oldu güzelim Code Geass'e ya  :a39: Lulu olmasa bile Zero dan konuyu devam ettirebilirlerdi. Önceden de belirttiğim gibi konu yelpazesi inanılmaz geniş bir anime. Lastik gibi çeke çeke uzatabilirsin. Bu anime hakkında bu kadar çok konuşmamın sebebi herhalde bugüne kadar izlediğim animeler içinde beni en çok etkileyen anime olmasıdır. ( Her ne kadar buna yaklaşama da Angel Beats var bi de ) Neyse çok konuştum yaww  :a39:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Etkilemez olur mu ben şimdi Pictura Dramalar bakmıyorum ilerlete ilerlete 25.01 de Havi fişek şeyini gerçekştiriyor gibiler ama Lelouch Yok

Bu arada Ost'u buldum Adı "Stories" değilmiş contuined story'ye benziyor ama başkasıda olabilir dinleyip öyle karar verin :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Video'yu izledikten sonra aklıma bir teori geldi:

Lulu'nun hizmetçisi bir ara Lulu'nun yerine geçmişti. Ve son bölümde bu kadını görmedik. Bence hizmetçi Lulu'nun yerine geçip öldü.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

En başta şey demiştim ölümsüzün ölümsüzlüğünü alpı ölümsüz oldu diye. Seriyi tekrar izledim C.C. ölümsüzlüğü alınca bir önceki ile aynı yerde o işareti aldı. Charles'de Sağ avucundaydı fakat Lelouch'un sağ avucunda böyle bir işaret yok. Aklıma direk şu geliyor(Lelouch Ölümsüz ise): ya işaret başka bir yere geçebiliyor ya da Lelouch başka bir kişiden aldı işareti (fakat kimden işte?).İşaret aynı yere geçiyorsa Lelouch ölmesi gerekiyor fakat benim görüşümle yaşıyor hatta Suzakuya Geass verdi.(büyük bir ihtimalle.Sahnelerden öyle sezdim.)

Lulunun ikinci gözüne geçti o işaret dikkat ettiyseniz hep bir gözündeydi ama son britanya kralını yok ederken ıkı gözüde geas oldu benım kanaatim bu yönde yoksa yanlışmı hatırlıyorum :D

Not: ayrıca o kesilmiş sahne de fan işi diye biliyorum ben normal BD sürümünde ve normal sürümünde en son sahne yok...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

gaza geldim yine indirdim bütün seriyi, özet olarak izlicem bi daha :D izlemeden önce 50 küsür bölüm gözüme fazla görünmüştü de izledikten sonra keşke 100 bölüm olsaydı demiştim, çok iyiydi çok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

gaza geldim yine indirdim bütün seriyi, özet olarak izlicem bi daha :D izlemeden önce 50 küsür bölüm gözüme fazla görünmüştü de izledikten sonra keşke 100 bölüm olsaydı demiştim, çok iyiydi çok.

Hiç sorma yha. Arada yad etmek için bende izliyorum. Herhalde milyon kere izlesem sıkılmayacağım nadir serilerdendir CG  :a39:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Lulunun ikinci gözüne geçti o işaret dikkat ettiyseniz hep bir gözündeydi ama son britanya kralını yok ederken ıkı gözüde geas oldu benım kanaatim bu yönde yoksa yanlışmı hatırlıyorum :D

Not: ayrıca o kesilmiş sahne de fan işi diye biliyorum ben normal BD sürümünde ve normal sürümünde en son sahne yok...

benim kafamı karıştıran o ölümsüzlük işareti işte senin dediğin gibi olabilir 2. gözükdenki geass ölümsüzlük işareti olarak ama bence o 2. göz geasın ful versiyonu.

Şimdi normalde iki ölümsüz kız var.Hatta bunlardan biri britanya kralının aabi deigi küçük beyaz saçlı kız ölümsüzlügü ondan alıyor fakat kzı ölmüyor daha sonraki bölümlerde ölüyor.Annesinde geası vardı o ölmeden önce kendini başka bir kıza geçirdi ve ona geası verden zero ya verenle aynı kişi

zeroya veren kişi aynı de o konuları geçtik benim dediğim şu birisnin ölümsüzlüğünü alınca işaret geçyior ya ya o işaret aynı yere geçiyor ya da farklı yere geçiyor. Aynı yere geçiyorsa Lulu'nun elinde işaret yok bu da demektir ki (Serinin sonunda yaşıyorsa) başka birinden aldı ölümsüzlüğünü. üste güzel izah edemedim herhalde

3 kere izlediğim tek seri :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yanlış hatırlamıyorsan lulunun babası vivian dan işareti alınca vivian öldü ve bilindik üzere CC geass kullanmıyor ve lulu britanya soylularını geass ile emri altına sahne lulunun babası öldükten sonra

ozaman lulu nasıl ölümsüz olabilirki?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yanlış hatırlamıyorsan lulunun babası vivian dan işareti alınca vivian öldü ve bilindik üzere CC geass kullanmıyor ve lulu britanya soylularını geass ile emri altına sahne lulunun babası öldükten sonra

aslına bakarsan bu çok mantıklı... Cc geas kullansaydı kendisine aşık etme gücü vardı ki belli bir süre sonra lulu gibi gücün kontrolünü kaybetti ondan sonrada ölümsüz oldu ve ölümsüz olduktan sonra da gitti  o güç  :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aslına bakarsan bu çok mantıklı... Cc geas kullansaydı kendisine aşık etme gücü vardı ki belli bir süre sonra lulu gibi gücün kontrolünü kaybetti ondan sonrada ölümsüz oldu ve ölümsüz olduktan sonra da gitti  o güç  :D

İlginç bi yorum. Ben daha çok Lulu'nun o malum annesi ve babasının yok olduğu sahnede ölümsüzlüğü kazandığını düşünüyorum. Sonuçta babası tamamen ölmeden önce babasına yok ol demişti.( O sahnede Geass kullanıp kullanmadığına bi bakmak lazım.) Sonuççta ölümsüzlük almış olabilir. Eee her ölümsüzün Geass güçleri gitmiyor sonuçta.  :a25:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Britanya kralını öldürdükten sonra lulunun ölümsüz olduğuna dair  kanıtlardan biride lulu  ölürken  nunalynin onun eline dokunduğunda herşeyi görmesidir. Çünkü aynı şey dikkat ederseniz lulu cc'e dokunduğundada oluyordu cc'in geçmişini ona dokunarak  görmüştü. Buda lulunun cc gibi ölümsüz olduğunun kanıtıdır bence aksi halde nunaly'nin lulu'nun zihninde hatıralarını görmesi çok mantıksız ve saçma olur ve o at arbasını sürende kesinlikle lulu'dur cc'in konuşmasına dikkat ederseniz anlarsınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Britanya kralını öldürdükten sonra lulunun ölümsüz olduğuna dair  kanıtlardan biride lulu  ölürken  nunalynin onun eline dokunduğunda herşeyi görmesidir. Çünkü aynı şey dikkat ederseniz lulu cc'e dokunduğundada oluyordu cc'in geçmişini ona dokunarak  görmüştü. Buda lulunun cc gibi ölümsüz olduğunun kanıtıdır bence aksi halde nunaly'nin lulu'nun zihninde hatıralarını görmesi çok mantıksız ve saçma olur ve o at arbasını sürende kesinlikle lulu'dur cc'in konuşmasına dikkat ederseniz anlarsınız.

bencede öylede konunun başından beri diyorum. O lulu ise ölümsüzlük işareti kafayı karıştırıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• ..

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.