Jump to content
SatellizerLB

Rainmeter - Masaüstü Özelleştirme Programı

Öne Çıkarılan Mesaj

 

my_first_rainmeter_desktop_by_doppeltesrisiko-d398ucu.jpg

 

 

 

my_rainmeter_desktop_by_crucafix.jpg

 

 

 

rainmeter_desktop_by_foxy889.jpg

 

 

 

rainmeter_for_august_by_xephshin-d43djfy.png

 

 

bu da benimki

 

 

asdfsasf.png

 

 

Rainmeter

 

bilen vardır büyük ihtimalle, ama işsizlikten bi rehber gibi bişey hazırlıyım dedim nasıl kurulacağı ve kullanım hakkında ufak ipuçları olarak. benim gibi masaüstünü kişiselleştirmek isteyen tiplere ilaç gibi bir program aslında. ilk kurduğumda komple masaüstünü dolduruyodum da hevesimi aldıktan sonra minimalistik sevdiğimi farkettim, yukarıdakiler gibi bi masaüstü de yapılabiliyor tabi ki.

 

https://rainmeter.net/cms/ öncelikle buradan programı indiriyoruz. beta versiyonunu kullanmadım, bi yorum yapamıycam onun hakkında.

 

programı kurduktan sonra masaüstüne 1-2 gadget koyması lazım otomatik olarak. kullanabilirsiniz veya çoğu kişi gibi farklı şeyler indirebilirsiniz.

 

farklı skinler ve temalar indirmek için: https://www.deviantart.com/ ben bu siteyi kullanıyorum, rainmeter'ın kendi sitesinde de olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. deviantart'ta daha fazla çeşit var yalnız.

 

indirdiğiniz skin/temalar .rmskin uzantısı ile bitiyorsa çift tıklayarak kurabilirsiniz. kurduktan sonra sağ alttaki Rainmeter ikonuna sağ tıklayıp "Tamamını yenile"/"Refresh all"a tıklayınca temalar görünür hale gelicektir. Yine aynı ikona sağ tıklayıp "Kabuklar"/"Skins" veya "Temalar"/"Themes" seçeneklerine gelince indirdiğiniz temaları görebilirsiniz.

 

eğer indirdiğiniz tema .rmskin ile değil de .rar gibi bi sıkıştırma uzantısı ile bitiyorsa içindekileri

 

windows 7 için: "C:\Users\kullanıcı-adı\Documents\Rainmeter\Skins" klasörünün içine

windows xp için: Belgelerim'de Rainmeter klasörünün içine

 

yeni bir klasör açıp içine çıkartmanız yeterli. sağ alttaki ikondan refresh yaptıktan sonra bu temalar da görünür hale gelir.

 

bazı temalar bir bütün olabiliyor, takvimi saati herşeyi içinde yani. bazıları sadece bunlardan herhangi birisi olarak. indirmeden önce kontrol edebilirsiniz zaten bunu.

 

gerisi sizin yaratıcılığınıza kalıyor sanırım :D yukarıdaki screenshotlardan biri gibi bir masaüstü de yapılabiliyor ama ben daha çok minimalistik sevdiğim için masaüstünde 1-2 skin yetiyor bana. şimdi farkettim de kendi masaüstümün screenshot'unda sadece sağ alttaki saat ve yanındaki Geri Dönüşüm Kutusu gadgetlarını kullanıyormuşum :D

 

tavsiye temalar:

 

Elegance

Elegance 2

Enigma

Figures

Simple Media

 

* skin değiştirmek için sağ alttaki ikon yerine masaüstündeki herhangi bir gadget'a sağ tıklayıp "Rainmeter" sekmesini de kullanabilirsiniz.

* bilgisayarınızın masaüstü performansına güveniyorsanız programı tam randımanlı kullanmanız daha iyi olur, öbür türlü yarardan çok zarar getirebilir :D 22MB ram kullanıyor program bende, 2 tane gadget kullandığım için düşük bi miktar.

* kararsızlık gibi hatalarla hiç karşılaşmadım şimdiye kadar, daha doğrusu bu programdan kaynaklanan bi sorunla hiç karşılaşmadım.

 

başka şeyler aklıma geldikçe ekliycem, gereksiz uzatmasam daha iyi şimdilik :D resimli bir rehber hazırlamayı düşündüm ama basit geldiği için resimli hazırlamadım, onun yerine detaylı anlatmaya çalıştım. yine de bir sıkıntı falan olursa yardımcı olmaya çalışırım.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anlatım güzel olmuş teşekkurler

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

"* bilgisayarınızın masaüstü performansına güveniyorsanız programı tam randımanlı kullanmanız daha iyi olur, öbür türlü yarardan çok zarar getirebilir :D 22MB ram kullanıyor program bende, 2 tane gadget kullandığım için düşük bi miktar."

 

dediğim gibi eğer sağlam bir bilgisayar değilse faydadan çok zarar getirebilir, ben sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar :D

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir; böyle gurursuz, bilinçsiz insanlar hayatları boyunca kimseden asla saygı göremeyeceklerdir.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • ..

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×