Jump to content
Thunderbolt

Hasır Şapka Korsanları

Öne Çıkarılan Mesaj

Monkey D. Luffy :Serinin ana karakteridir.Lakabı Hasır Şapka'dır . Gomu Gomu no Mi sayesinde lastik adam olmuştur.Hayali korsanlar kralı olmaktır.Marine'nin yardım edemediği pek çok yerde yardım etmiştir.Örnek verecek olursak Cocoyashi Köyü'nü , Syrup Köyü'nü , Baratie Restoran'ını , Davul Adası'nı , Alabasta Krallığı gibi. Alabasta  Krallığı'nda Crocodile yenildikten sonra hükümetin Smoker'e madalya vermesiyle Smoker , Crocodile'nin Luffy tarafından yenildiğini , bunun yanlış olduğunu söyledikten sonra Hina hükümetin Alabasta Krallığı'nın bir korsan tarafından kurtarılması olayının üstünü örtmek için bunu yaptıklarını söyleyince Smoker den-den mushi aracılığı ile şu cümleyi sarfetmiştir : " Hükümet adamlarına söyleyin , b...k yesinler ! " . Ödülü ilk başta 30 milyon beli , ardından 100 , 300 ve son olarak 400 milyon beli olmuştur.

 

Roronoa Zoro :Kılıç ustasıdır . Lakabı Korsan Avcısı'dır .Kendisi 3 kılıç kullanmaktadır.Küçüklüğünde en büyük rakibi Kuina idi.Kılıçlarından Wodo'yu Kuina'dan aldı,Kılıçlarından Kitetsu ve Yubashiri'yi Logue Town'dan almıştır.Yubashiri Enies Lobby'de kırılmıştır.Ancak Yubashiri yerine Thriller Bark'ta Ryuuma'nın kılıcını almıştır.Hayali dünyanın en iyi kılıç ustası olmaktır.Ödülü 120 milyon belidir.

 

Nami : Rotacıdır . Lakabı Hırsız Kedi'dir.Cocoyashi Köyü'nde üvey annesi öldürülmüş , Nami Arlong tarafından çalışmaya zorlanmıştır .  Arlong 300 milyon beli getirirse köyünü serbest bırakacağını söylemiştir ancak paranın tamamlanmasına yakın bir marine yardımıyla parayı zorla almıştır.Luffy yardımıyla kurtarılmıştır.Havadaki en ince değişimleri bile farkedebilir.Hayali dünya haritasını çizmektir.Ödülü 16 milyon belidir.

 

Usopp : Keskin nişancıdır.Lakabı Keskin Nişancılar Kralı'dır . Yalancı ve korkaktır.Syrup Köyü'nde kendisi hiç sevilmez,çünkü hep yalan söyler . Pepper , Onion ve Carrot ile birlikte Usopp Korsanları adı ile bir hayali tayfa kurmuştur.Enies Lobby'de Sogeking olarak savaşa katılmıştır.Tek atışta bayrağı vurduktan sonra herkes şaşırmıştır.Hayali cesur bir savaşçı olmaktır.Ödülü 30 milyon belidir.

 

Sanji : Aşçıdır.Lakabı Kara Bacak'tır.Sürekli sigara içer ve centilmen biridir.Genç bayanlara karşı zaafı vardır.Baratie'de Gin'e yemek vermiş,ardından ustası Zeff bu yaptığını takdir etmiş ve oda Don Krieg'e yemek vermiştir.Ancak Don Krieg bu olayın ardından Baratie'yi yıkmaya çalışmıştır.Luffy sayesinde kurtarılmıştır.Tayfanın en güçlü 3.kişisidir.Ellerini asla kullanmaz . Hayali All-blue'yi görmektir.Ödülü 77 milyon beli'dir.

 

Tony-Tony ChopperDoktordur.Lakabı Pamuk Şeker Seven'dir.Davul adasında yaşamaktadır.Hito Hito no Mi yiyen bir rengeyiğidir.Mavi burunlu olduğu için geyikler onu dışlamış,ayrıca insan haline geçince insanlar canavar diyerek onu yine dışlamıştır.Dr.Hiluluk tarafından sahiplenmiştir.Hiluluk bir hastalığa kapılmış,Chopper ise bilmeyerek ona zehirli bir mantar yedirmiştir.Hiluluk ise bunu bilmiş ama Chopper üzülmesin diye Wapol'un kalesine gitmiş ve ölmüştür.Rumble Ball sayesinde 8 farklı dönüşümü vardır.2 tane yerse deve dönüşür.Ödülü 50 belidir.

 

Nico Robin : Arkeologdur.Hana Hana no Mi yemiştir .Küçükken Buster Call ile yaşadığı yer yok edilmiştir.Ardından yaşayabilmek için kötü adamların yanında bulunmuştur.Son olarak Baraque Works'te Ms.All-sunday lakabıyla Crocodile'nin yardımcısıydı.Arc'ın sonunda Hasır Şapka Korsanları'na katılmıştır.Water 7'de tayfa zarar görmesin diye Cp9 tarafından yakalanmıştır.Bunu öğrenen tayfa Water 7'den Franky'nin arkadaşlarıyla birlikte Enies Lobby'i basmış , Buster Call ile Enies Lobby imha edilmiştir.Böylece hükümetin 3 bölgesinden birinin yok olmasını sağlamışlardır.Hayali Rio Phoneglyf'ini okuyup kayıp tarihi öğrenmektir.Ödülü 80 milyon belidir.

 

Franky : Marangozdur.Lakabı Sayborg'dur.Kendisi bir sayborg olup İceburg'in kardeşidir.Ustası Tom CP9 tarafından öldürülmüştür.CP9 tarafından kaçırılmıştır.Ancak Robin gibi kurtarılmıştır.Water 7 halkıyla barışık değildir.Ödülü 44 milyon belidir

 

Brook : Müzisyendir.Lakabı Ölü Kemik'tir.Yediği şeytan meyvesi sayesinde yeniden dirilmiş bir iskelettir.Thriller Bark'taki Shichibukai Moria tarafından gölgesi alınmıştır.Bu nedenle güneşe çıkamamaktadır.Gördüğü her kadına "Külodunuzu görebilirmiyim" diye sorar.Laboon'un beklediği korsanlardan biridir.Ödülü 33 milyon belidir.

 

Not : Kesinlikle alıntı değildir yaklaşık 1 saatimi aldı.Rep için yapıyorum rep arttırın  :a39: :a39:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ellerine sağlık reis gerçekten çok emek harcamışsın paylaşım için teşekkürler ;) ;) :a50: :a50: :a50:

 

+1 benden ;) ;)

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rep olayını şaka için yazmıştım ama neyse iyi oldu :D zaten daha sonra haki ile ilgilide yazıcam böyle .

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir; böyle gurursuz, bilinçsiz insanlar hayatları boyunca kimseden asla saygı göremeyeceklerdir.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • ..

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×