Jump to content
reus

İlk okul çocukları için anime!

Öne Çıkarılan Mesaj

  Bayanlar-baylar ilkokul çocuklarının ilgisini çekmek ve günlük hayatdan kesitleri izleterek bir şeyler öğretmek  amacıyla onların seviyesine uygun animeler aramaktayım.Bu sitenin adını çokca duyduğum için buraya yazıyorum.

 

  Lütfen önerirken ecchi,kanlı,vurdulu kırdılı animeler önermeyin. Türkçe çevirisinin olup olmaması önemli değil. Ben bir kaç tane buldum ama malum bir çok anime var hepsini izlemem mümkün değil bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum.

 

  Şimdiden Hepinize Teşekkürler.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Eğer ilk 3 se poyo poyo gibi animeler zevkli olur ancak

6.sınıf üstü ise

 

-Dragon Ball 1.seri + 2.seri

-Naruto ve Naruto Shippuden

-Fairy Tail

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öneri için Teşekkürler .Malumunuz ilk ve orta okullar ayrıldılar.İlkokul bundan sonra 1-2-3-4. sınıfları kapsayacaktır.

 

  Önerilerininzi 7 ile 10 yaşa arası olarak düşünürsek çok makbule geçer.Çok fazla sıkıntılı sahne olmadığı müddetçe sorun olmaz.After Effect ile o bölümleri kesebilirim.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pokemon ve Digimon'u öneririm. Digimon'un yaklaşık olarak 4 sezonunu çevirdim, türkçe altyazılı olarak bulamazsanız belirttiğiniz bölümlerin altyazılarını gönderebilirim.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

  yugimotoxx ve Budu arkadaşımıza önerilerinden ötürü teşekkür ederim.Kaptan Tsubasa bir efsane onu listeme aldım.Naruto'nun 1. sezonuna bi göz atacam.

 

  Diğer öneriler bana pek sağlıklı gelmedi.Dediğim gibi günlük hayat ile ilgili olursa çok güzel olur.Örneğin Yumurates 3D ,clannadın bazı sahneleri , Air'in bazı sahneleri'ni kırpıp bunlara bide dublaj yapacağım.Uygun olmayan bölümleri çıkartacağım.

 

Bunu yapmamdaki amaç çocukların bir şeyler öğrenmeleri.Pokemon ve Digimon bu yüzden pek cazip gelmedi.Sonuçta garip garip hayvanlar dövüşüyor.

 

Önerilerinizi Bekliyorum.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

daya pokemon ve digimonu 14 sezon biri 6 sezon biri " zaten okullari biter " :a21:

Burak'a katılıyorum

 

Pokemon - 16 Sezon ilk sezon 107 bölümdü galiba,diğerleri de sezon başı 51 bölüm civarı.İlk 4 sezon tr dublajlı olarak mevcut 5,6,7 sezon altyazılı olarak var 8 çevirilyor 9,10 sezonlar daha çevirilmedi 11. sezondan gerisi türkiyede yayımlandı internette dublajlı olarak var.Dublajları da iyi

 

Digimon - 7 sezon sezon başı 51 küsür bölüm.İll 3 sezonun çevirisini BuDu abi yaptı 4.yü bir fansub grubu çeviriyor 5.sezonun çevirsi var 6yı da çeviriyorlar yakında biter 7. sezona daha başlanmadı

 

Yu Gi Oh - 6 sezon sıfırıncı (sadece japonyada yayınladı diğer sezonlara göre daha şiddetlidir,seri içinde adam adama ciddi dayak atma ve silahlı sahneler var)  ilk sezon 224 ikinci 180 üçüncü 154 dördüncü 73 beşinci(dördüncünün devamı) 24 bölüm ve devam ediyor. 0.sezon sadece ing altyazılı olarak var 1. sezon 224 bölüm full dublajlı hd olarak nete var dublaj kötü ama idare eder 2. sezon 108 bölüme kadar tr dublajlı olarak internette var ve 181. bölümü birisi çevirmiş nette var, 5. ezon sadece 5. bölüme kadar dublajlı ve nettede o kadarı var gerisinin çevirisi yok

6 ve 7 daha tr yayımlanmadı ama 6. sezonun biraz çevirisi vardı

 

Beyblade - 7 sezon ilk üç sezon bağlantılı ve ilk iki sezon internette dublajlı olarak var (ve ana karakterlerin dublajları gerçekten çok iyi Harun Can - Takao,Arda Aydın (Rei),Burcu Güneştutar(Max),İlhan Erdoğan(Kai) Sezon başı 51 küsür bölüm 3. sezonunda dublajlı ama nette yok 51,52 var onlar tv çekimi ve çok kötü 4,5,6 sezonlar ilişkii hala türkiyede yayımlanıyo 5.sezonda şu an bence dublaj kötü ve eski tadı da kalmadı ama intenette dublajlı olarak bulabilirsin 7 sezonu izlemedim ama 38 bölümlük bir şey.

 

Zaten bunları izlediler mi okul falan kalmaz artık :D Direk Naruto-OP onlara başlarlar

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yu-Gi-Oh u bende tavsiye ederim Yu-Gi-Oh Kart oyunlarını anlatan bir anime kart oyunları üzerinden strateji geliştirme konusu üzerine gidiyor. İlk okul seviyesi için ideal gibi duruyor kart kombinasyonları kart stratejileri ile çocukların düşünme mekanizması tetiklenebileceği kanaatindeyim

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eğer Clannad sorun değilse  "Kanon"u öneririm.

 

Biraz daha heyecanlı ve yeni diyorsan "Ore no İmouto Kawaii" derim.

 

belki önerinize uygun değil ama "School Rumble" serisi de iyidir. Komedisi çok fazla da olsa, Okul animesi türünde en iyisi. yalnız ikinci sezonun ilk bölümleri size uymayabilir.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dog Days çocuklar için uygun diye düşünüyorum ama günlük hayat değil

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

  Önerileriniz dahilinde listeme Ore no İmouto Kawaii (inceleyeceğim) ve Poyo Poyo'yu dahil ettim.Yugi-oh ağır gelebilir ama yinede bir çalışma yürütülebilir.

 

  Birde kültür farkından bazı sıkıntılar da oluşacaktır onları da kesmeyi düşünüyorum.

Hepinize tekrar teşekkür ederim.

 

  Önerilerinizi devam ettirebilirsiniz.Çalışmalarınızda başarılar.

 

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hetalia,Doraemon, Chibi Vampire Karin, Beyblade ya da Binchou-tan olabilir diye düşünüyorum. Hiç olmadı Death Note bile olur bence.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • ..

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×