Jump to content
uykusuz001

Neden Manga Satın Alınmalı?

Öne Çıkarılan Mesaj

kişisel görüşüm ; internetten bir çok anime seyrediyoruz ve hayranı olduğumuz animeler var işte death note dur bleach dir felan.Çoğumuz bunları hiç unutmak istemiyor.Çok abzürt kaçabilir ama birgün internet yok olsa bile geriye burakabileceğiniz ve hiç olmassa vay be diyebileceğiniz bişeydir manga hem eğlencelidir anime seven mangada sever zaten önyargılı olmayalım bence :)

sizin görüşleriniz neler?

bu arada manga satın almak isteyenler d&r mağazalarında mevcut dr.com danda satın alınabilir benim bulduğum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

manga hem eğlencelidir anime seven mangada sever zaten önyargılı olmayalım bence :)

Bu görüşe katılmadım, anime seven biri olarak mangayı sevmiyorum ( animenin zevkini kaçırması vs. sebeplerden ), çevremde de bir sürü insan mevcut anime sevip manga sevmeyen. O yüzden bu konuda genelleme yapmak doğru olmaz, seven olduğu kadar sevmeyeni de var :)

Manga'yı netten okumak yerine gidip almanın amaçlarından biri de insanların sevdiği mangaları arşivlemek & koleksiyon yapmak istemeleri :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

manga hem eğlencelidir anime seven mangada sever zaten önyargılı olmayalım bence :)

Bu görüşe katılmadım, anime seven biri olarak mangayı sevmiyorum ( animenin zevkini kaçırması vs. sebeplerden ), çevremde de bir sürü insan mevcut anime sevip manga sevmeyen. O yüzden bu konuda genelleme yapmak doğru olmaz, seven olduğu kadar sevmeyeni de var :)

Manga'yı netten okumak yerine gidip almanın amaçlarından biri de insanların sevdiği mangaları arşivlemek & koleksiyon yapmak istemeleri :)

animenin zevkini kaçırıyo diyosan manwha oku manwha karın animesi olmuyo :D 

yada bitmiş animelerin mangalarını oku  :D

O sebebi örnek olarak gösterdim, benim okumamamın ( Sıkıcı geliyor, tamamen kişisel görüşüm ) nedenleri başka :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tam tersi ben de mangayı çok seviyorum.

Eskiden animeyi daha çok severdim. Ama animelerin mangaya yetişeceğim diye filler bölümler koyması, sonlarının ucu açık bitmesi (manga devam ettiği için), ya da saçmasapan sonlarla bitmesi sebebiyle mangalardan devam etme kararı aldım.

Mangada en azından mangakanın kafasında belirlediği orjinal senaryoyu, kurguyu ve sonu görme imkanınız var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Her zaman, her yerde Manga!  :a39:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anime seven arkadaşlar, manga iyidir. Boşverin animeyi. Mangada en azından olan olaylar karşısında hayalgücünüzü geliştirirsiniz. Animede olaylar direk önünüze sunulduğu için tam bir ''Armut piş, ağzıma düş''  olayı mevcut.

Ha animenin iyi olduğu noktalar yok mu? Tabii ki var. Özellikle Dragonball, One Piece gibi aksiyon , kavga ve gürültünün bol olduğu shounen serilerde dövüş sahneleri için anime izlemek daha faydalı mangayı okumaya oranla.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kadıköy gerekli şeyler mağzasından 12 ciltlik death note hazır, 1.ciltten one piece'de yeni başladım,fiyatlarıysa etiket fiyatından daha ucuz,alışveriş yapmanız için öneririm

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Türkiye'ye anime manga sektöründe iş olduğunu göstermek daha falza anime manga ürününü türkiyeye getirt tirmek hatta belki mangakaların imza günlerinin türkiyede düzenlenmesini sağlamak ve kaliteli bir dublajla türkçe anime izlemek için

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yarın bigün çocuklarıma göstere bileceğimiz birşey olması için alıyorm ben hatıra amacı ile yani :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben anime sevip manga sevmeyip novellere bayılan birisiyim.  :a39:

Galiba kitap okumayı sevdiğimden olsa gerek.

Soğuk sandiviçteki o kayıp salam dilimleri misali bir kaç parça görsel olsa da novelleri daha bir canlı, renkli ve heyecanlı buluyorum.

Manga bulsam hayranıyım demekten çok okumayı sevdiğimden alırım. Zamane gençlik biraz maymun iştahlı. Kitabın o ağır sayfalarını çevirmek, tweeter ya da facebookta  saniyede 25 kelime yazmaktan zor gelir.

Konuyu saptırmadan ben mangadan daha çok novelleri seviyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Manga candır gerisi boşşş  :a39:

Şaka bir yana manga almanın bir çok  faydası olacağı görüşündeyim. Öncelikle Türkiyede sayısı her geçen gün artan yadsınamayacak sayıdaki anime izleyicisi manga sektörüne ilgi gösterirse şu an dilimize çevrilmiş olan ve çevrimeye devam eden seriler ( Death Note(12), Naruto(9), One Piece(9), Bleach(2) ) daha hızlı dilimize kazandırılır ayrıca ilgi duyulan diğer manga serileride çevrilmeye başlanır. Bunun yanı sıra " Hawkon" un belirttiği gibi bir gün nlü bir mangakayı ülkemizde misafir etme durumuna kadar yolu var bunun. Bu konuda ki en güzel ve bize yakın olan örnek Almanya dır. Bir çok manga serisi Almanca çeviriliyor ve binlerce satıyor sonuçta adamlar Tite Kubo yu getirttiler. Neden bir gün bizde getirtemeyelim  :a55:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• ..

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.