Jump to content
Deat H Note.

Ghost Hound (22/22) [Blu-Ray] [AniSekai Fansub]

Öne Çıkarılan Mesaj

Admin

Shinreigari: Ghost Hound (Sonbahar 2007)

1. PG-13
  2. 22 bölüm
  3. 25 dakika
  4. Dizi

Bilgiler

1. Reyting
    7.5/31K
  2. Kaynak
    Orijinal
  3. Başlangıç
    Eki 18, 2007
  4. Bitiş Tarihi
    Nis 4, 2008
  5. Yayın Durumu
    Vizyondan kalktı
  6. Stüdyo
      • Production I.G
  7. Türler

Oyuncular

1. Makoto Oogami
  2. Masayuki Nakajima
  3. Tarou Komori

Ekip

• Yardımcı Yapımcı
    • Yönetmen
    • Bölüm Yönetmeni
    • Film Şeridi
    • Ses Yönetmeni

Ghost Hound, Suiten adındaki küçük bir dağ kasabasında yaşayan üç lise öğrencisinin etrafında gelişen doğaüstü olayları konu alıyor. Taro Komori, Makoto Oogami ve Masayuki Nakajima’nın aslında pek ortak noktaları yoktur. Fakat üçü de geçmişlerinde dramatik bir olay yaşamıştır ve bu olaylar zinciri onları bir araya getirmiştir. Taro ve ablası 11 sene önce kaçırılmış, Makoto’nun babası intihar etmiş ve geldiği Tokyo’daki okulunda bir öğrenci Masayuki yüzünden okulun çatısından atlamıştır. Günün birinde üç arkadaş, Taro’nun kaçırıldığı ve artık bir harabe olan hastaneye giderler. Yaşanan bir takım olaylar sonucu üç arkadaş görülmemiş dünyayı (unseen world) ve oradaki ruhları keşfeder. Çok geçmeden üç arkadaş rüyalarında beden dışı seyahat edebilmeye başlarlar. Yani ruhları bedenlerini terk ederek Suiten kasabasında dolaşmaya başlarlar. Üç arkadaşın amacı ortaktır, görülmemiş dünya sayesinde geçmişlerini araştırmak fakat aynı anda Suiten kasabasında ruhlar huzursuzlaşmaya ve normal hayata da sıçramaya başlarlar.

Ghost Hound’un birçok animeye nazaran görülmemiş ve çok ilginç bir konusu var. Atmosfer bakımından seri inanılmaz derecede gizem uyandıran bir şekilde başlıyor ve kendinizi izlemekten alıkoyamıyorsunuz. Fakat bölümlerin ortalarına gelince atmosfer bir hayli yavaşlıyor ve tıbbi terimler daha ön plana çıkıyor. Bu arada, Ghost Hound kesinlikle küçük yaşa hitap etmiyor çünkü dediğim gibi içerdiği psikolojik unsurlar ve tıbbi terimleri yetişkin bir insan bile bazen takip etmekte zorlanıyor. İpin ucunu bir yerde kaçırdınız mı, seri aniden sıkıcı bir hal alabiliyor ve daha birkaç bölüm önce sizi merak içinde bırakan animeden soğuyabiliyorsunuz. Sonlara doğru yaklaşıldığında ise atmosfer yine hızlanıyor ve anime tatmin edici bir son ile sona eriyor.

Görsel olarak Ghost Hound çok ilginç bir anime. Bazen capcanlı renkler oluyor karşımızda bazen de karakterler bembeyaz oluyor. Böyle bir tekniğe neden başvurulmuş bilmiyorum ama ben biraz yadırgadım. O beyazlıkların olmamasını tercih ederdim. Müzikleri ve özellikleri de efekt bakımından ise anime çok kaliteli. Aslında açılış ve kapanıp parçaları dışında animede müzik yok ama efektler çok iyi yapılmış ve bu efektler sayesinde belki de animedeki korku unsurunu yaşıyorsunuz. Örneğin birisi yürürken adımları ile eş zamanlı saat tıklaması duyuyorsunuz ve karakter ansızın bir kapıyı açtı mı, saat tıkırtısı sona eriyor. Bunun gibi ve daha değişik birçok ilginç ses Ghost Hound’da bulunuyor. yazan: Deat H Note.
  1. 1544
  2. #917 popülerlik
  3. 96K listeye ekleme
  4. 615 favori
Güncellenme
  • Tüm İsimleri
  • İngilizce Ghost Hound
  • Orijinal 神霊狩 GHOST HOUND
  • Diğer İsimleri Shinreigari: Ghost Hound

Çevirmen: Deadalus

Düzenleme :Bustero

Karaoke: Deat H Note.

KLASÖR LİNKİ

Gizli İçerik

Linkleri görebilmek için teşekkür etmeniz gerekmektedir. Detaylar yorum kutusunun üstünde.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Şimdiden kolaylıklar dilerim geç olsun güç olmasın

Blassreiter gibi olmasın bunuda ekleyeydin güzel olurdu :a39:

Lanetli bir seri olmaz inşallah :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cenk çevirisini aldığın son seri 1,5 yılda bitti  :a39: :a39:

o kadar da geç olmasın yaw :D

bende umutla bekliyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Öyle olmasına mümkünat yok 1 ay sonra zaten okullar bitiyor :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Sorun yok , sıkışırsanız ben el atarım çeviriye.

Sağolasın Orkun abi :) Lanetli Seriye son veren abi :) :a37:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Bu arada Ixion Saga'nın 24. bölümüne de başladım. Yarın hallolmuş olur büyük ihtimal.

Bana yollarsın gayrı ^^ haftaya tekrar bi toplu güncel yapayım o zaman^^ :a37:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

yeni seri için başarılar  :a29:

Teşekkürler...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu arada Ixion Saga'nın 24. bölümüne de başladım. Yarın hallolmuş olur büyük ihtimal.

seri biteli yıllar oldu siz hala 24. bölüm Cenk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ona bakarsan Blassretier da biteli yıllar oldu ama geç olsun güç olmasın prensibiyle bitirdik. :a39:

Neyse zaten 2 bölüm olduğu için Ixion Saga'da sıkıntı olmaz. Bu hafta hallolmuş olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ona bakarsan Blassretier da biteli yıllar oldu ama geç olsun güç olmasın prensibiyle bitirdik. :a39:

Neyse zaten 2 bölüm olduğu için Ixion Saga'da sıkıntı olmaz. Bu hafta hallolmuş olur.

işte o geç olsun güç olmasın prensbibi bitiriyo zaten sizi, güç olmuyo ama çok geç oluyo  :a37:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Bu serinin alt yazısı zaten var tekrardan mı çevirip suncaksınız?

Evet.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Bu serinin alt yazısı zaten var tekrardan mı çevirip suncaksınız?

Evet.

işte bizim Cenk  :a37:

:a37:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Hafta sonları bölüm bölüm çıkaracağım...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• ..

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.