Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kandata

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Kandata

 • Birthday 04/14/1993

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Öneri ve destek için teşekkürler,hallettim.
 2. Öhöm öhöööm ~ Selamlar herkese! Ben Feridun Ünsal,japonca olarak anime karakterlerinin seslendirmelerini yapıyorum. Fakat türkçe seslendirme yapmam,hatta animelere türkçe olarak dublaj yapmam gerektiği gibi birçok konuda öneri ve istek aldım. Bunu ciddi ciddi düşünmeye başladım ve bu yüzden buraya yazma gereği duydum. Eğer şöyle ciddi ve güzel bir ekip kurabilirsek,kısa serileri (max 15-20 bölümlük) türkçe dublaj yapıp izlenmeye hazır hale getirebiliriz. Eminim ki Anisekai'de bu konuda ekibimize destek olacaktır. Şimdi gelelim asıl konuya,bu olayda görev almak isteyen arkadaşlar var mı? Eğer var ise lütfen benimle iletişime geçsinler. Ekip için gerekli olan şeyler; Video montajı yapabilecek arkadaşlar (Ses kayıtlarını alıp anime ile birleştirecek,anime bölümlerindeki müzik seslerini vs ayarlayacak) Seslendirmen arkadaşlar (Kız,erkek- Animede kaç karakter var ise ona göre belirlenir) Araştırmacı arkadaşlar (Hangi animelere türkçe dublaj yapabiliriz,bu konuda topluluk önerileri nelerdir?) Eğer sizlerin de aklına gelen öneriler,ya da eksikler var ise lütfen yazmaktan çekinmeyiniz.
 3. Tüm bu faydalı bilgiler için teşekkürler demirmuyar,birkaçını biliyordum fakat içinde bilmediğim şeyler de vardı. Açıkçası hepsi hayat kurtaracak cinsten şeyler,dediklerini dikkate alacağım ve önemseyip böyle uzun bir yazı yazdığın için de ayrıca teşekkürler. Umarım hayalimi gerçekleştireceğim.
 4. Evet,o konuda sana katılıyorum smyysa. Fakat benim hayalim "aa japonyaya gideyim,koreyi göreyim" gibi birşey olmadı hiçbir zaman. Ben hayatımı orada kazanıp tamamen orada yaşamak istiyorum,ve bu olaya daha da ısınabilmek için elimden geleni yapıyorum,yorumların için teşekkürler
 5. Selamlar valek,öncelikle yaptığın eleştiride sınırları bilip en açıklayıcı şekilde yazdığın için sana teşekkür ederim. Olaya umarım seslendirme eğitimi almamış olmam ve tamamen sıfır ekipmanla bu işi yapıyor olduğum penceresinden bakmışsındır ve ayrıca Japonlar bu işte usta tabi ki,çünkü dünyaya bu fikri ve sanatı sunan adamlar. Benim bir "JAPON" Seiyu olma hayalim yok,istesem de olamam. Benim yegane amacım Bir Türk olarak küçük ya da büyük de olsa bir anime seslendirmesinde yer alabilmek. (Gerekli eğitimleri aldıktan ve japoncayı öğrendikten sonra) Önerilerin için teşekkürler fakat bu işi asla hobi olarak yapmayacağım,yazdıklarının her bir kelimesini okudum ve tekrar teşekkür ediyorum. Ama 6 yıllık anime hayatımda daha 2.senemde gözüme koyduğum bir hedefi sırf türk insanları beğenmedi diye bırakmam. Japonyadaki birçok arkadaşımdan bununla ilgili inanılmaz pozitif tepkiler aldım. Hepsi senin sesin mi? Bunu nasıl başarıyorsun? tarzında. Umarım birgün hayalimi gerçekleştiririm ve sizler de bununla gurur duyarsınız,ülkemi temsil edeceğim için.
 6. Selamlar killem. Açıkçası türkiyede bulunan ses sanatçıları hak ettiklerini bulamıyorlar diye düşünüyorum (tabi bunu japonyadaki durumu bildiğimden felan söylemiyorum yanlış anlama). Ayrıca şöyle düşünüyorum ki,zaten bildiğim bir dil ile ilgili ses eğitimi alırsam bunun benim için pek zor olmayacağını düşündüm ve hazır 6 yıldır anime de izliyorken,daha 2.senemde böyle bir fikir oluşmuştu aklımda ve ben de hobi olarak bu işe başladım. Umarım hayalimi bir gün gerçeğe dönüştüreceğim. Öneriler için teşekkürler
 7. Ayrıca sormak istedim , seslendirme projeleri Türkçe mi olacak ? Merhaba Lew,öncelikle desteğin için çok teşekkür ederim! Türkçe seslendirme çalışmaları da yapıyorum tabi ki fakat yine karakterlere yönelik. Kanalımda league of legends karakterlerinin de olduğu bir video bulabilirsin. Aslında türkiyede iş bulabilmek için türkçe seslendirme de yapmam gerekiyor,fakat asıl amacım asla değişmeyecek. Seiyu olma hayalim hep en tepede!
 8. Sangel ve Ashriel,ikinize de çokça teşekkür ediyorum desteğiniz ve yardımlarınız için! Umarım hayallerimi gerçeğe dönüştüreceğim herkesin yardımıyla!
 9. Bu videoyu zaten 2 yıl önce felan izlemiştim,fakat senin farkında olman gereken şey şu; bu adamlar videoyu eğlendirme,komedi amaçlı yapmışlar. Ben ise ortaya koyduğum çalışmada gerçek bir animeye uyarlanabilecek tarzda sesler ya da replikler yapıyorum. Eğlence amaçlı türkçe anime repliği videosu çekemem demedim farkettiysen. Anlatmaya çalıştığım şey şu,anime repliklerini yani klasikleşen"bu herif kimin nesi? bu güç nerden geldi birden böyle?" gibi replikleri türkçeye uyarlamak zaten çok kolay ki kanalımda bulunan league of legends seslendirmelerimi dinlersen ne demek istediğim tam olarak anlayacaksın tarkanim.
 10. Tarkanim,o dediğini daha ilk seslendirme çalışmamda yapmıştım fakat çok komik ve garip durdu. Türkçe olmuyor anlayacağın

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...