Jump to content

EgoistO

Banlı Üye

Topluluk Puanı

0 Neutral

Following 0 members

EgoistO does not follow anyone.

EgoistO Hakkında

  1. @EgoistO yanlış biliyorsunuz. Bir 1080p Blu-Ray video en ufak bir bozulma yaşanmadan 100mb hatta 75mb de olabilir ve bu işlemin saatler sürdüğünü, farklı işlemlerden geçtiğini de söylemeden geçemeceyeğim. Boyutu ufaltmamızdaki amacı da sanırım söylememe gerek yoktur zira bir arşivci olarak, sadece 1 bölüm BD videoyu 3gb görsem, indirmez ve arşivlemezdim. Bu boyut ufaltma işleminin tamamen kişinin encode bilgisine ve kullandığı codec paketlerine bağlıdır. Forumda dikkat ettiyseniz çoğu BD videoların boyutu inanılmaz derecede ufaktır. Google'da ufak bir arama ile nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sanırım karşında Dünyanın en manyak arşivcisi var (Daha iyisi gelene kadar). Bu konulardaki bilgi birikimini binlerce yerli yabancı dökümanı okuyarak/tarayarak aynı zamanda uzun yıllar sürdürdüğüm çalışmaların sonucunda elde ettiğim tecrübelere dayanarak konuşuyorum. Bir bölümü 3 GB olan ham Bluray bölümler indirmişliğim vardır. 1080p ölçülerini korurayarak sana 96 kbps veri akışı olan bir çalışma çıkartabilirim. boyutu 20-30 MB bile olmaz. Sen 1080p ve Bluray kelimelerini karıştırmışsın sanırım, Bluray ham veri kaynağıdır, içerisindeki ürünler ona bu ismi kazandırıyor. Bitrate değerinden kısmak o dosyayı başka bir forma sokar. Eğer veri kaybı sorunu olmasa stüdyolar da DVD'leri için eksra maalitin altına girmezlerdi. Emin ol bir ham bluray işlenirse artık bluray olmuyor.
  2. Emeğiniz için teşekkürler ama Bluray yerine 720p yazmanız gerekmektedir, zira Bluray'ın yanından bile geçmiyor. Toplam 3GB tutuyor, Bir Bluray 15 GB'dan aşağı gelmez zaten.
  3. Teşekkürler, yeni bir seri arıyordum, linklerde sağlam olunca izleme de yanında yat :D
  4. Çok güzel bir çalışma olmuş,devamını bekliyoruz :)

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×