Jump to content

emba

Üyeler
 • İçerik sayısı

  40
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

4 Neutral
 1. Tytania (26/26) [AniSekai Fansub]

  5. bölüm silinmiş gözüküyor. Bir el atabilir misiniz? Emeği geçenlere teşekkürler.
 2. Myanimelist Forum plugini (Chrome-Yandex-Firefox-Opera)

  Eklentimin opera browser için olan versiyonunu çıkarmış bulunmaktayım. Opera tarafından onaylandı ve galeriye eklendi. Kullanmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten kurabilirler. [Hidden Content]
 3. Myanimelist Forum plugini (Chrome-Yandex-Firefox-Opera)

  Evet arkadaşlar uzun zamandan sonra eklentimin güncellemesini çıkarabildim. Chrome için güncellemeyi otomatik alacaksınız. Firefox'ta yeni versiyon yüklemede sorun var. Bu sorun çözülüp, yeni versiyonu yükleyip kontrollerden başarı ile geçebilirsem inşallah yakın zamanda da firefox güncellemesini otomatik alabileceksiniz. (Not: pazartesi firefox için güncellemeyi verebildim. Ama 58. sırada kontrol listesine girdi. Günde 2 gibi bir kontrol hızları var. 2-3 haftaya sanırım güncelleme alabileceksiniz) VERSİYON 24 - DEĞİŞİKLİKLER: * Yeni siteler eklendi. Kapanan siteler kaldırıldı.(İndexlemeleri duruyor detay sayfasında gözükmekte) * Sitelerin ana sayfalarında linklerin üstüne gelince tooltip şeklinde anime bilgilerinin gösterilmesi sağlandı. * Artık forumlarda konuya girince sadece üste bilgi çubuğu çıkmayacak. Ayrıca sayfalarda bulunan ilgili konu gibi alanlarda da listeleme ekranlarında olduğu gibi anime bilgileri gözükecek. * Kodlarının pek çoğunu yeniden yazdım. Artık daha çabuk güncelleme verebileceğim. Yeni güncellemeler ve siteler için bekleyin. * Gösterilen bilgilerde de ufak görünüm değişiklikleri yaptım. Mesajlar birleştirilmiştir: [time]1436277943[/time] Firefox güncellemem onaylanmış. Önceden kurulu olanlar otomatik update alacaklar. Kurmayanlar aşağıdaki linkten kurabilirler. [Hidden Content]
 4. Aldnoah.Zero (12/12) [AniSekai Fansub]

  ikinci sezonu çevirmeyi düşünüyor musunuz? İlki garip bitmişti. Emeği geçenlerede teşekkürler.
 5. EmbaWall Duvarkağıdı Değiştirici (Animecilere özel)

  Wallbase kapandığından onun yerine yayına geçen [Hidden Content] sitesini ekledim. Kullananlar otomatik güncelleme alacaklardır. Kullanmayanlar indirip kullanabilirler.
 6. EmbaWall Duvarkağıdı Değiştirici (Animecilere özel)

  Yazılımcı olduğumdan bilgisayarıma format atmam biraz zor. Aldığımdan beri format yüzü görmedi. Win8 denemek istiyordum bu yüzden kullanmadığım masaüstüne kurmayı planlıyorum. Kurduğumda programı dener bir sorun varsa düzeltmeye çalışırım. Bazen wallbase duvarkağıtları seri olarak indirilmesin diye ard arda bir inirme yapılırsa bir süreliğine ip ni kitleyebiliyor. Belki böyle bir sorun olmuş olabilir. Kitlenirse 5-10 dakika sonra denersen düzelebilir. Denersin bi. Ayrıca myanimelist eklentim için de güncelllemeler yapıyorum. Kurban tatilinde güncelleme vermeyi planlıyorum. Ayrıca yetiştirebilirsem myanimelist stillerimizi değiştirebileceğimiz eklentiyide kullanıma açacağım. Bu eklenti ile kullanıcılar önceden hazırlanmış temaları ön izlemeli görebilecek ve kendi profillerine uygulayabilecekler. Ayrıca temanın özellikleri(renk-resim vs.) değiştirilebilecek. Örnek olsun diye bir video hazırlamıştım. Son arayüzü bu şekilde olmayacak ama yapılabilir mi diye bir deneme yapmıştım.
 7. EmbaWall Duvarkağıdı Değiştirici (Animecilere özel)

  Bir şey daha vardı. [Hidden Content] Yukardaki sayfadaki pluginime duyuru mekanızması koyacağım. Bu sayede mesela anisekai bir anime çevirisini tamamlayınca direk bilgisayarında uyarıyı görebileceksin. Fakat browser açık olmasa bile görmek isteyenler bu programımdaki bir plugini kullanarak bu duyuruları masaüstünde görebilecekler. Cep telefonları içinde bir bildiri programı yapmayı düşünüyorum. Bir anime çevirisi tamamlandığında direk telefonda "Anisekai sitesi şu animenin çevirisini tamamladı" gibi bir bildiri alınabilecek.
 8. EmbaWall Duvarkağıdı Değiştirici (Animecilere özel)

  Normalde aralıklarla resim değiştiren bir program kullanıyordum veya win7 ile gelen özelliği kullanıyordum. Fakat bunun için önceden gidip resim aramak indirmek sonra tekrar programlara eklemek falan gerekiyor. Boşuna zaman kaybı oluyor sıkılıp yapmadığında olabiliyor. Bu programım ile wallbase den resmi kendi seçip değiştiriyor. wallbase güncellendikçe de sen bişey arayıp beğenip değiştireceğim diye uğraşmadan devamlı farklı duvarkağıtları görebiliyorsun. Yada en beğenilenler arasından duvar kağıdın değişebiliyor. Bu site anime ağırlıklı ve kaliteli. Ayrıca kaliteli olarak başka ketegorilerde de duvar kağıtları mevcut. Onun için bu siteyi seçtim. Ayrıca plugin yapılı yaptım. Kendimce bazı şeyleri de içine ekliyorum. Bir ara google aramayı eklemiştim mesela. Google resim arama sonuçlarından duvar kağıdı atayabiliyordu. İlerde facebook falan ekleriz seçtiğin bir galeride ki resimleri değiştirebilir. Oraya resim eklendikçede sen bişey yapmadan duvarkağıdın değişmiş olur.
 9. Doctor Who neden Google'a doodle oldu

  Doctor who gerçekten biliim kurguya yakışır senaryosu olan bir dizi. Özellikle bazı bölümleri sinema filmlerini aratmıyor. Gerçi ben de ilk kez dalekleri gördüğümde gülmedim değil. Hele o wc pompaları yok mu :) Ama orjinal(önceki yayınlanan) diziden şaşmamak için yaptıklarını öğrenince de puanı gözümde arttı ve ona göre izlemeye başladım. İzleyenlerde tardis'i ve diğer karakterleri bu mantıkla yorumlarlarsa daha zevk alırlar.
 10. Myanimelist Forum plugini (Chrome-Yandex-Firefox-Opera)

  Firefox eklentim full kontrolleri de geçti. Kurmayan arkadaşlar gönül rahatlığıyla kurabilirler. [Hidden Content] Artık galeride ve yeşil olarak gözükmekte. Kodları kontrol edip hiçbir sorun çıkarmadan onaylamışlar sağolsunlar. :)
 11. Myanimelist Forum plugini (Chrome-Yandex-Firefox-Opera)

  Evet arkadaşlar firefox plugini ön kontrolleri geçti. Şu an kurabilir ve güncellemeleri alabilirsiniz. [Hidden Content]
 12. Aiura (12/12) (AniSekai Fansub)

  Son bölümde altyazı kayması var. Düzeltilebilir mi
 13. Emeği geçenlere teşekkürler. Ama çevirmene bir eleştirim olacak. 8. bölümdü sanırım. Küfürlü kelime kullanması bu animeye pek yakışmamış. Japoncası tam böyleyse diyecek birşeyim yok ama sanki değil gibi geldi bana.
×